Uvedomujem si, že niektorí si môžu povedať, čo môže spevák urobiť v politike. Mám na to ale okamžitú odpoveď: dokonalo poznám ľudí. Viem, čo moji voliči v Bratislavskom kraji chcú. Viem, čo im chýba a čo by sa tu malo zmeniť.

Som muž činu! Prichádzam totiž s Vami do úzkeho kontaktu a to navyše v uvoľnenej atmosfére, pri ktorej sa toho naozaj veľa dozviem.Väčšina kandidátov prichádza buď už priamo z politiky, alebo z miest, kde nemali šancu zistiť, čo vlastne my, obyvatelia BSK, chceme. Som tu ale preto, aby sa to zmenilo!

Milujem vás, pretože ma milujete aj vy

Na dennej báze sa s Vami stretávam v denných centrách, na ulici, v obchode, v zariadeniach sociálnej starostlivosti, proste všade. Dostávam pochvalné listy, správy, E-maily, pohľadnice a dokonca aj korešponďáky. V každom z týchto tradičných nosičov čítam o tom, ako sú moji priaznivci radi, že konečne prišiel niekto, kto ich má rád. Kto tu býva a pohybuje sa a vníma problémy, ktoré Bratislavská župa reálne má. Imponuje Vám, že som mladý a nezávislý od politických centrál, bez politickej poškvrny. Mojimi piesňami Vám síce môžem zlepšiť náladu a zabaviť sa, ale stav župy sám nezmením. Na to sú potrebné konkrétne opatrenia, zmena vedenia, voľa občanov nášho kraja na vyjadrenie mojej podpory a činy neovplyvnené honbou za peniazmi.

Prevrat vo vedení župy prinesiem ja, Martin Jakubec

Je nevyhnutná zmena na vedení župy – teda predsedu kraja aj zastupiteľstva poslancov. Súčasný predseda zlyhal a je nadbytočný! Frešo je len poskok jeho mecenášov a svojich záujmov. Otvorene tvrdím, že jeho riadenie je nezodpovedné voči občanom. Toto bude môj obrovský záväzok voči vám, mojim voličom, ktorých milujem. Precítene sa každý deň pýtam sám seba, či robím dobre, keď do toho idem. Hneď potom si však spomeniem na vás: na vaše smutné oči a pohľady, nemožnosť užiť si život tak ako si ho užívajú v západných krajinách. Keď už je Bratislava vraj taká bohatá, prečo to tu tak nevyzerá? Jediné, čo vnímam ako bohaté, sú vrecká ľudí, ktorí to tu vedú. A nechcem sa tomu len nečinne prizerať.

BSK nie je iba Bratislava! Naopak, odo mňa čaká zmenu práve kraj a ľudia žijúci v mestách ako priľahlý Senec, Pezinok, Svätý Jur, Modra, Malacky, a okolité obce. Práve na nich všetci zabudli.

Stretávam sa vrámci osvety a kultúry s každým občanom nášho kraja a dobre viem, čo v obciach a mestách rezonuje ako problémy bežného života samospráv. Ako budúci župan, by som chcel pomôcť obciam, starostom a občanom na zlepšenie činnosti samospráv napríklad pri predkladaní projektov na župu.

Voliči ma pravidelne stretávajú

S Vami, mojimi voličmi, sa stretávam pravidelne a rád. Na ulici, v obchode, v zariadeniach pre seniorov, na koncerte, v mojej klinike, proste všade. S potešením Vám zaspievam a zdvihnem náladu, pretože to je to, čo milujem. Hanbil by som sa ako pes, keby som vám mal v budúcnosti spievať s nečistým svedomím. Budem vám akom priateľ, ktorému sa môžete zdôveriť s tým, čo vám prekáža. Priatelia sú tu predsa od toho, aby si pomáhali, či nie?

Aktuálne vedenie BSK ide proti nám

Poznáte dobre ľudí, ktorí sa skrývajú za slovným spojením „Bratislavská župa“? Tipujem, že väčšina z vás iba pozná ich tváre, ale neviete, kto to v skutočnosti je. Málo ľudí pozná činnosť župy, teda sa aj málo zaujíma o krajskú župu. A tým pádom ak nie je záujem verejnosti o BSK, môže si vedenie šafáriť a rozkrádať verejné zdroje, ktoré by sa dali efektívne využiť na všeobecne prospešné projekty, ktoré by ste reálne využívali v dennom živote. Dokonca ľudia ani nevedia kto je župan aktuálny, a keď náhodou vedia, povedia iba toľko že to je jeden obrovský nesympatický chlap pripomínajúci postavu z Adams family. Je to smutné, že sa vedenie zapísalo do pamäte, iba do roviny zosmiešnenia alebo vôbec.

Na rozdiel od nich mňa a môj život veľmi dobre poznáte a viete, kto som. nemusím sa Vám predstavovať. Že som milovník pravdy, priamosti, dobra a dobrej nálady. Že túto uvoľnenosť a transparentnosť prinesiem aj do úradu BSK a že budete vidieť aj ten najmenší krok, ktorý spravím.

Nesklamem Vás – mládež, študenti, mamičky, dôchodcovia, pracujúci a podnikatelia!. Ste moji a záleží mi iba na tom, aby som od piesní prešiel až k férovej politike. Politike dobra a správne minutých peňazí. Kde viete, kam peniaze idú a máte istotu, že zastupujem vás, ľudí. Budem nekorektný k politikom a korektný k občanom! Zasadím sa za silnú zmenu v kraji! Sám to ale nezvládnem. Silno spolieham na vašu podporu občania.

 

PhDr. Martin Jakubec, PhD. v skratke:

podnikateľ, vysokoškolský pedagóg, aktivista, nezávislý politický kandidát, kultúrny a osvetový pracovník.

Vek: 33 rokov

Vzdelanie: Univerzita Sv. Cyrila a Metóda Trnava, odbor média,

Paneurópska vysoká škola práva, odbor politický marketing a mediálna komunikácia.

Bydlisko: Bratislava – Nové Mesto.

Stav: slobodný

Odbory: Úrad pre národný rozvoj SR – generálny manažér.

Východoeurópska agentúra pre rozvoj – riaditeľ pre kultúru a regionálny rozvoj

OZ Slovensko naše – predseda

Národná koalícia – zoskupenie národných subjektov – podpredseda pre média a stratégiu.

Klinika sociálnej starostlivosti – CEO

Záľuby: Kultúra, spev, cestovanie, kvety, divadlo. tradície.